Szkolenie realizowane w ramach programu Ministra Zdrowia: Szkolenie doskonalące umiejętności terapeutów uzależnień w zakresie prowadzenia terapii par i rodzin z problemami uzależnień.
Zwiększenie kompetencji specjalistów psychoterapii uzależnień, psychoterapeutów oraz osób w trakcie szkolenia w zakresie specjalisty psychoterapii uzależnień i psychoterapii oraz psychologów pracujących w placówkach leczenia uzależnień w zakresie stosowania poradnictwa dla par i rodzin oraz prowadzenia krótkoterminowego programu terapii par w leczeniu uzależnień.
Szkolenie oparte będzie na efektywnych metodach pomagania rodzinie. Podczas szkolenia będą stosowane różne formy pracy: wykłady, seminaria, warsztaty, analizy przypadków, prezentacja nagrań filmowych. Uczestnicy w czasie szkolenia będą mogli doświadczyć w małych grupach symulowanego procesu zmiany w parze/rodzinie, podejmując różne role z perspektywy: terapeuty i członków rodziny.
Szkolenie obejmuje 30 godzin (45 min.) realizowanych w ciągu trzech dni.
Grupa I 19-21 kwietnia 2024
Grupa II 10-12 maja 2024
Grupa III 16-18 maja 2024
Grupa IV 21-23 czerwca 2024
Zajęcia rozpoczynają się pierwszego dnia o godz. 12.00, a kończą trzeciego dnia o godz. 15.00.
dr hab. Barbara Bętkowska-Korpała, prof. UJ i dr Jolanta Ryniak (grupa I i III) oraz dr hab. Krzysztof Gąsior, prof. UJK i mgr Bożena Maciek- Haściło (grupa II i IV).
Liczba osób w grupie: 15
Miejsce realizacji: Kazimierz Dolny nad Wisłą (Hotel Villa Bohema)
Oferta szkoleniowa obejmuje: 30 godzin szkolenia (45 min.), materiały szkoleniowe, zaświadczenie o ukończeniu szkolenia, zakwaterowanie w jednoosobowych pokojach ( 2 noce) i wyżywienie.
Koszt: 300 zł od osoby
Pozostała część kosztów szkolenia pokryta jest ze środków Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych pozostających w dyspozycji Ministra właściwego do Spraw Zdrowia.
Opłaty należy kierować, bezpośrednio po wypełnieniu formularza, na rachunek Stowarzyszenia: 03194010763194160800030000
Uwaga:
W pierwszej kolejności na szkolenie przyjmowane będą osoby udzielające świadczeń zdrowotnych w placówkach leczenia uzależnień. W przypadku dużej liczby zgłoszeń spełniających kryteria merytoryczne o przyjęciu na szkolenie zadecyduje kolejność zgłoszeń.
Osoba zostaje zakwalifikowana na szkolenie protokołem komisji rekrutacyjnej. Po przesłaniu formularza zgłoszeniowego i wpłaceniu opłaty szkoleniowej, aplikacja zostaje przekazana do komisji rekrutacyjnej. Osoba aplikująca, w formularzu rekrutacyjnym, może zaznaczyć preferowaną grupę. Jeśli w grupie tej nie będzie już wolnych miejsc, osobie aplikującej zaproponowana zostanie inna grupa, w razie braku możliwości uczestniczenia w szkoleniu w innym terminie, nastąpi zwrot dokonanej wpłaty.
W przypadku pytań lub wątpliwości skontaktuj się z Michał Chwaszcz : tel.+48 732 700 212, e-mail. serkretariat@natanaelum.pl