Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Most do lepszej przyszłości

Okres realizacji wrzesień 2018 - sierpień 2020

Szanowni Państwo,

Stowarzyszenie Natanaelum wraz z Fundacją Rozwoju KUL zaprasza do udziału w projekcie "MOST DO LEPSZEJ PRZYSZŁOŚCI" współfinansowanym z EFS w ramach RPO WL, wszystkie osoby, które doświadczają trudności o charakterze psychicznym.

Cel główny projektu:
Zaktywizowanie zawodowe i społeczne oraz podwyższone kwalifikacje 100 osób niepełnosprawnych z zaburzeniami psychicznymi w rozumieniu ustawy z dnia 19 sierpnia 1994 r. o ochronie zdrowia psychicznego (Dz. U. z 2016 r. poz. 546), art. 3 pkt. C) (55K/45M) wykluczonych lub zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym w województwie lubelskim poprzez realizację kompleksowych programów aktywizacji oraz usług reintegracji - do VIII.2020.

W ramach projektu można otrzymać wsparcie psychologiczne i terapeutyczne, bezpłatnie i bez kolejek, świadczone przez pracowników Poradni Zdrowia KUL.

 Dodatkowo uczestnicy projektu otrzymają wsparcie:

Szkolenia w zakresie kwalifikacji zawodowych zgodnie z IPS i IŚK, średnio w wymiarze 90 godzin wraz ze stypendium szkoleniowym

Zapewniamy UP dojazdy na szkolenia, noclegi na szkoleniach wyjazdowych, wyżywienie podczas szkoleń wyjazdowych, pokrycie kosztów opieki nad osobami zależnymi w czasie przeznaczonym na udział w projekcie.

Osoba, aby zakwalifikować się do projektu musi spełniać łącznie trzy warunki:1. mieszkać na terenie województwa lubelskiego, posiadać status osoby biernej zawodowo (może się uczyć) i doświadczać trudności psychicznych.

Zapraszamy i zachęcamy do udziału w projekcie. Szczegółowe informacje odnośnie projektu zostaną przekazane na spotkaniu organizacyjnym, po wcześniejszym zgłoszeniu chęci uczestnictwa telefonicznie lub e-mailowo.

 

Wartość projektu 3.830.489 zł. Dofinansowanie 3.630.489 zł, w tym ze środków europejskich 3.255.915,65 zł, z budżetu krajowego 374.573,35 zł.


Biuro projektu

ul. Bohaterów Monte Casino 16; 20-808 Lublin (zobacz mapę)

Godz. otwarcia od pn.-pt. w godz.  9.00-15.00, w pozostałych godzinach i dniach po wcześniejszym kontakcie telefonicznym

Koordynator projektu: mgr Paulina Bąk, telefon: 605546611, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.