W projekcie mogą wziąć udział także osoby bierne zawodowo z powodu choroby, które w ciągu ostatnich dwóch lat przebywały na zwolnieniu lekarskim łącznie 182 dni.
Uczestnicy projektu otrzymają kompleksowe i zindywidualizowane wsparcie w procesie zatrudnienia.
Dla każdego Uczestnika zostanie opracowana indywidualna diagnoza potrzeb oraz Indywidualny Plan Działania IPD.
W projekcie tym Uczestnicy nie muszą realizować z góry zaplanowanych form wsparcia. Wsparcie jest uzgadniane z Uczestnikiem i jest realną odpowiedzią na jego potrzeby.
Przykładowe formy wsparcia:
- Poradnictwo psychologiczne i/lub psychoterapia
- Doradztwo zawodowe i/lub pośrednictwo pracy
- Warsztaty kompetencyjne
- Mentoring/coaching
- Doradztwo biznesowe
- Autoprezentacja i promocja własnej marki
- Szkolenia zawodowe
- Praktyki/staże
Dokumenty wymagane od kandydatów/tek w procesie rekrutacji:
- Formularz zgłoszeniowy (dostępny w biurze projektu);
- Zaświadczenie pozyskane przez uczestnika projektu z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych o braku odprowadzenia składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne wg stanu na dzień rozpoczęcia udziału w projekcie (ważne 30 dni) LUB zaświadczenie z urzędu pracy o posiadaniu statusu osoby bezrobotnej w dniu jego wydania (ważne przez okres 30 dni) (w przypadku osób bezrobotnych zarejestrowanych w powiatowym urzędzie pracy);
- Orzeczenie o niepełnosprawności LUB inny dokument poświadczający stan zdrowia, np. diagnoza/opinia/zaświadczenie lekarza psychiatry (w przypadku osób z zaburzeniami psychicznymi w rozumieniu ustawy z dnia 19 sierpnia 1994 r. o ochronie zdrowia psychicznego (Dz. U. z 2016 r. poz. 546), art. 3 pkt.
- Osoby bierne zawodowo z powodu choroby, które w ciągu ostatnich dwóch lat przebywały na zwolnieniu lekarskim łącznie 182 dni, przedkładają dokumenty poświadczające okres zwolnienia lekarskiego LUB zaświadczenie lekarskie potwierdzające okres choroby (przez okres co najmniej 182 dni w ciągu 2 lat przed rozpoczęciem udziału w projekcie