Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Stowarzyszenie NATANAELUM

  • pierwszy atut
  • drugi atut
  • szkolenia
PROJEKT BADAWCZY HAZARD
 
Instytut Psychoprofilaktyki i Psychoterapii Stowarzyszenie Natanaelum realizował na zlecenie Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii projekt badawczy „Przeprowadzenie badania mającego na celu zdiagnozowanie zasobów instytucjonalnych i osobowych z zakresu profilaktyki i udzielania pomocy w zakresie uzależnień behawioralnych, w tym hazardu problemowego/patologicznego w Polsce”; współfinansowany przez Ministra Zdrowia ze Środków Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych.
 
W ramach projektu realizowane były badania ankietowe mające charakter ogólnopolski. Celem badań było opracowanie szczegółowego raportu z rekomendacjami zawierającego wykaz placówek świadczących pomoc osobom z uzależnieniami behawioralnymi. Wyniki badań przyczyniły się do:
 
1. Stworzenia ogólnodostępnej bazy placówek świadczących pomoc osobom z hazardem problemowym/patologicznym oraz innymi uzależnieniami behawioralnymi; Dane z raportu zostaną wykorzystane przez KBdsPN do przygotowania i wydania informatora dotyczącego placówek świadczących pomoc osobom z uzależnieniami behawioralnymi i ich rodzinom;
 
2. Poznania potrzeb profilaktyków i terapeutów w obszarze pracy z osobami z uzależnieniami behawioralnymi, co pozwoli na trafne kierowanie do nich oferty szkoleniowej podnoszącej kwalifikacje zawodowe.
 
Okres realizacji projektu: październik-grudzień 2011 r.
 
Koordynatorzy merytoryczni projektu: dr Bernadeta Lelonek-Kuleta, dr Joanna Chwaszcz
 
POBIERZ RAPORT