Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • motyl
  • zen
  • pierwszy atut
  • drugi atut
  • szkolenia

Szkolenie z profilaktyki i terapii uzależnień behawioralnych – moduł hazard i media

Szkolenie realizowane jest w ramach Narodowego Programu Zdrowia: Realizacja szkoleń w zakresie uzależnień behawioralnych ze szczególnym uwzględnieniem metod o udokumentowanej skuteczności w profilaktyce i leczeniu uzależnień. Finansowane jest z FUNDUSZU ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW HAZARDOWYCH POZOSTAJĄCYCH W DYSPOZYCJI MINISTRA WŁAŚCIWEGO DO SPRAW ZDROWIA.

OPRACOWANIE BATERII METOD SŁUŻĄCYCH DO OCENY RYZYKA ZABURZEŃ ZWIĄZANYCH Z HAZARDEM

Projekt badawczy Opracowanie baterii metod służących do oceny ryzyka zaburzeń związanych z hazardem realizowany w ramach programu Ministra Zdrowia Wspieranie badań naukowych dotyczących zjawiska uzależnienia od hazardu lub innych uzależnień niestanowiących uzależnienia od substancji psychoaktywnych a także rozwiązywania problemów z tym związanych, zadanie Przeprowadzenie badań naukowych służących pogłębieniu wiedzy w zakresie uzależnień behawioralnych, w tym hazardu problemowego i patologicznego, współfinansowany przez Krajowe Biuro do Spraw Przeciwdziałania Narkomanii.

PRZEPROWADZENIE BADAŃ NAUKOWYCH SŁUŻĄCYCH POGŁĘBIENIU WIEDZY W ZAKRESIE UZALEŻNIEŃ BEHAWIORALNYCH, W TYM HAZARDU PROBLEMOWEGO I PATOLOGICZNEGO

Opracowanie baterii metod służących do oceny ryzyka zaburzeń związanych z hazardem.

OPRACOWANIE I PILOTAŻOWE WDROŻENIE PROJEKTU SZKOLENIOWEGO NA TEMAT SKUTECZNYCH METOD PROFILAKTYKI I TERAPII UZALEŻNIEŃ BEHAWIORALNYCH, ADRESOWANYCH DO REALIZATORÓW PROGRAMÓW PROFILAKTYCZNYCH, TERAPEUTÓW UZALEŻNIEŃ, LEKARZY

Moduł dotyczący uzależnień behawioralnych, realizowany w ramach szkoleń certyfikowanych.

PROJEKT BADAWCZY HAZARD
Instytut Psychoprofilaktyki i Psychoterapii Stowarzyszenie Natanaelum realizował na zlecenie Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii projekt badawczy „Przeprowadzenie badania mającego na celu zdiagnozowanie zasobów instytucjonalnych i osobowych z zakresu profilaktyki i udzielania pomocy w zakresie uzależnień behawioralnych, w tym hazardu problemowego/patologicznego w Polsce”; współfinansowany przez Ministra Zdrowia ze Środków Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych.

PI Komplet innowacyjnych narzędzi optymalizujących współpracę podmiotów z przedsiębiorcami w zakresie ułatwiania wchodzenia na rynek pracy więźniom opuszczającym zakłady karne

IV edycja Szkoły Trenerów była realizowana w okresie październik 2013 - maj 2014

Był to czas nabywania i doskonalenia umiejętności prowadzenia warsztatu, ale również czas na zawiązywanie nowych znajomości i przyjaźni, poznawania siebie i swoich relacji z innymi , możliwość na refleksję, doskonalenie siebie, rozmowę i bycie z innymi bardzo ciekawymi ludźmi... i co tu dużo ukrywać - również czas na dobrą zabawę. W IV edycji wzięły udział osoby w różnym wieku, z różnym bagażem doświadczeń "szkoleniowych" i pracujący w różnych zawodach, co dodatkowo stworzyło możliwość nabycia ciekawych i nowych doświadczeń.

PI Model kompleksowego systemu współpracy z przedsiębiorcami dla wsparcia wchodzenia na rynek pracy młodych więźniów w województwie lubelskim

Szkoła trenerów profilaktyki i terapii uzależnień behawioralnych

W ramach Szkolenia oferowany jest Moduł TOT (3) – Trainings of Trainers – przygotowanie przyszłych edukatorów programów z zakresu problematyki uzależnień behawioralnych.

SZKOŁA TRENERÓW PROFILAKTYKI I TERAPII UZALEŻNIEŃ BEHAWIORALNYCH - II etap

Instytut Psychoprofilaktyki i Psychoterapii ogłasza nabór uczestników do drugiego etapu realizacji projektu współfinansowanego przez Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii ze środków Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych.

Template by JoomlaShine