Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Specjalistyczne szkolenie w zakresie Profilaktyki uzależnień – program pilotażowy

Uruchamiamy rekrutację na Pilotażowe Szkolenie z Profilaktyki Uzależnień. Szkolenie jest finansowane z Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych pozostającego w dyspozycji Ministra Zdrowia. Udział w szkoleniu, dla uczestników, jest bezpłatny w zakresie szkolenia i materiałów szkoleniowych. Dofinansowaniu nie podlega dojazd, nocleg i wyżywienie.

Celem szkolenia jest przygotowanie osób do realizacji działań z zakresu Profilaktyki uzależnień w różnych środowiskach.


rekrutacja jest  zamknięta - dziękujemy za zainteresowanie!

Specjalistyczne szkolenie w zakresie Profilaktyki uzależnień – program pilotażowy 

                             

 

Absolwent szkolenia posiądzie specjalistyczną wiedzę z zakresu czynników ryzyka i czynników ochraniających o charakterze podmiotowym, rozwojowym, rodzinnym, rówieśniczym, społecznym, zawodowym; mechanizmów powstawania uzależnień, strategii profilaktycznych, konstruowania metod diagnostycznych, przeprowadzania diagnozy profilaktycznej, budowania programów profilaktycznych, przeprowadzania ewaluacji programów, metod pracy z jednostką i grupą, etyki pracy psychoprofilaktyka, kształtowania własnych ścieżek rozwoju zawodowego.

Szkolenie przeznaczone jest dla osób realizujących aktualnie działania profilaktyczne np. w szkołach, innych placówkach oświatowych, w ramach działań statutowych fundacji czy stowarzyszeń oraz pracownicy oświaty, którzy do tej pory nie prowadzili działań profilaktycznych a maja je w zakresie obowiązków. Osoby będą się mogły zgłaszać za pomocą formularza elektronicznego. Osoby będą kwalifikowane ze względu na spełnianie kryteriów formalnych (profilaktyk, pracownik oświaty) oraz kryterium różnicującego (osoby z doświadczeniem i osoby bez doświadczenia) w kolejności zgłoszeń. Utworzona zostanie także lista rezerwowa.

Czas trwania: czerwiec 2019 - grudzień 2019
Liczba godzin: 250
Zjazdy weekendowe co dwa tygodnie, z wyłączeniem sierpnia 2019
Zaliczenie: po spełnieniu warunków łącznie: 90% obecności na zajęciach, zaliczenie zajęć praktycznych polegających na przeprowadzeniu diagnozy profilaktycznej oraz próbki autorskiego programu profilaktycznego oraz zaplanowania i przeprowadzenia jego ewaluacji, uczestnictwo w superwizji podczas zajęć praktycznych, zdaniu egzaminu końcowego.
Zaświadczenie: Uzyskanie Certyfikatu ukończenia Szkolenia z Profilaktyki Uzależnień w ramach pilotażowego programu współfinansowanego przez Ministra Zdrowia z FRPH.

Kontakt w sprawie szkolenia: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
Szanowni Państwo, rekrutacja na szkolenia została zamknięta z powodu wyczerpania dostępnej liczby miejsc. Dziękujemy za zainteresowanie!

Stowarzyszenie Natanaelum
Sekretariat i biuro: ul. Bohaterów Monte Cassino 16 (wjazd od Al. Warszawskiej), 20-808 Lublin
Telefony 732-700-212, 662-662-201, e-mail: sekretariat@natanaelum.pl , sekretariat@ipip.info.pl
Adres siedziby Stowarzyszenia: Al. Gen. wł. Sikorskiego 1/101, 20-814 LUBLIN
NIP : 712-32-54-753, REGON: 060768332, KRS: 0000386016